“Lemminkäinen” pirmsākumi

Simts gadi būvniecībā

“Asfaltti Osakeyhtiö Lemminkäinen” tika dibināts 1910. gadā Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Pirmsākumos tas nodarbojās ar ūdens necaurlaidīgu un bituminētu materiālu iestrādes darbiem uz ceļiem un laukumiem, nedaudz vēlāk papildinot savu pakalpojumu klāstu ar betona izstrādājumu ražošanu.

1916. gadā kad Somija atguva neatkarību no Krievijas notika strauja uzņēmuma attīstība un 1920. gadā tika atklāta jau pirmā jumta segumu ražotne. 20. gs. 30. gados uzņēmums galvenokārt virzīja savu darbību un attīstību uz asfaltbetona ražošanu. Tika uzsākta karstā asfaltbetona ražošana un pirmo ceļa segumu izbūves līgumu izpilde.

Pēc Otrā Pasaules kara “Lemminkäinen” pakāpeniski kļuva par vadošo asfaltbetona ražotāju Somijā. 20. gs. 50. gados “Lemminkäinen” tika pabeigta jaunā jumta segumu ražotne un 60. gados betona izstrādājumu ražošana tika pārcelta no Helsinkiem uz Tusulas (Tuusula) pilsētu.

Paplašinot redzesloku

“Lemminkäinen” strauja izaugsme sākās pagājušā gadsimta 70. gados. Salīdzinoši pieticīga “darvas firma” tika pārveidota par daudzpusīgu starptautisku būvniecības uzņēmumu. Tā būvniecības projektu eksports sākotnēji tika vērsts uz bijušo Padomju Savienību un Āfriku. 1975. gadā tika iegūtas vairākuma tiesības uzņēmumā “Oy Alfred Palmberg Ab”, kas kļuva par Lemminkäinen būvniecības segmenta pamatu. 1989. gadā Lemminkäinen akcijas pirmo reizi tika reģistrētas OMX Helsinki biržas ārpusbiržas sarakstā un, visbeidzot, 1995. gadā - Biržas oficiālajā sarakstā.

2014. gadā “Lemminkäinen” grupas trīs galvenie uzņēmējdarbības segmenti ir infrastruktūras objektu būvniecība, ēku būvniecība Somijā un būvniecības bizness Krievijā.