Andris Velmunsks

Gados visjaunākais Lemminkäinen pārstāvniecības vadītājs strādā Rīgā, Latvijā.

Esmu ceļu būves inženieris, dzimis Bauskā, Latvijas dienvidos. Pēc universitātes pirmā kursa pabeigšanas sāku strādāt ceļu būvē un daru to joprojām! Esmu šo darbu iepazinis no dažādiem skatupunktiem, sākot no publiskajiem iepirkumiem un beidzot ar pašu ceļu būvēšanu.

Mans pirmais uzdevums Lemminkäinen Latvija vadītājam, bija nodrošināt, lai būtu skaidra un saprotama finanšu un izmaksu struktūra. Tas bija mans „ziemas mājas darbs". Tagad uzmanību koncentrēju uz izvirzīto mērķu sasniegšanu uzlabojot efektivitāti bez fiksēto izmaksu palielināšanas un analizējot "smagā" aprīkojuma stundu izmaksas.

Kas man darbā patīk visvairāk – kā, lietojot latviešu valodas izteicienu, „neviens neskatās uz pirkstiem". Jā, daudzos jautājumos mums nepieciešams saņemt apstiprinājumu no galvenā biroja, taču, kamēr pats esmu atbildīgs par rezultātu, savu darbu varu plānot pats.

Ja nebūtu noteikti nekādi ierobežojumi, es ceļus būvētu no 100 procentu otrreizēji pārstrādāta asfalta. Sekoju līdzi latviešu kolēģa darbībai, kurš nesen prezentēja pētījumu, kas veikts ASV, kur šāda tehnoloģija jau tiek izmantota, taču tā vēl ir pašos pirmsākumos.

Enerģiju gūstu no aktivitātēm, kas attiecīgajā brīdī pilnībā nodarbina manu prātu. Nevar domāt par darbu, braucot ar motociklu vai bezceļu džipu!

Ko es vēlētos pajautāt kolēģim: Kura no tavām brīvā laika aktivitātēm tevi piespiež tai koncentrēties pilnībā?

Uz Andra jautājumu atbildēs nākamais šajā rakstu sērijā iekļautais Lemminkäinen komandas dalībnieks.

Teksts: Skots Dīls [Scott Diel]
Foto: Artūrs Daukulis

2015.06.08.

Tas patīk 30 cilvēkiem