Ceļu būvniecība Krievijā

Asfaltbetona ražotne un ceļu būves laboratorija Sanktpēterburgā sniedz pakalpojumus ceļu būvniekiem, labiekārtošanas darbu veicējiem un loģistikas mezgliem. Sezonas laikā tā var nodrošināt nepārtrauktu ražošanu 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā.

"Varu novērtēt asfaltbetona kvalitāti tikai paskatoties uz to," joko Pāvels Osjans (Pavel Osiyan), Lemminkäinen ceļu būves nodaļas vadītājs Sanktpēterburgā.

Pāvels strādā uzņēmumā jau deviņus gadus. Viņš sāka strādāt Lemminkäinen laikā, kad vēl studēja inženierzinātnes un ekonomiku. Tagad Pāvels koordinē 82 darbinieku nodaļu.

Asfaltbetona ražotne Sanktpēterburgā ir viena no piecām mūsu ražotnēm Krievijā un viena no divām pilsētā, kas ražo lejamo asfaltu. Tiek lēsts, ka ražotnes kapacitāte ir 130 000 tonnas gadā, kurā iekļauti gan ārējie pasūtījumi, gan saražotā produkcija pašu izmantošanai.

Pāvels norāda, ka tas uzliek lielu atbildību, tomēr ir arī aizraujošs izaicinājums. "Katru gadu noteikumi paliek arvien striktāki, tādēļ mums jāsaglabā augsta kvalitāte."

Mūsu uzņēmējdarbības sirds

Kvalitātes direktore Valērija Lavruhina (Valeria Lavrukhina) ar kvalitātes kontroli ir uz "tu". Viņas darbs ir saistīts ar kvalitātes kontroli, sākot no izejmateriāliem līdz gatavajam produktam.

Valērija ar klientu vienojas par sastāvu un koordinē katras ražotnes laboratoriju darbu. Ja kas noiet greizi, Valērija atrisina problēmu. "Dažreiz darbs var kļūt visai stresains," viņa smaidot piebilst.

Savu artavu sniedz arī Andrejs Zebrovs (Andrey Zebrov), asfalta ražošanas uzraugs. Kā Pāvels saka, asfaltbetona ražotne ir būvniecības nodaļas sirds. Un Andrejs ir tās vadītājs. Viņš rūpējas, lai ražotne darbotos nepārtraukti un bez kavēšanās.

"Man ir paveicies ar komandu," secina Pāvels. "Lai kas arī notiktu, mēs vienmēr ar to kopīgiem spēkiem tiksim galā."

Teksts: Anastasija Ložko
Fotogrāfija: Sergejs Gračevs

2015.10.06.

Tas patīk 21 cilvēkiem