Karina Tommika (Karina Tommik)

Vasaras prakse betonēšanas darbos, Tallinā.

Man ir 23 gadi un es nāku no mazas pilsētiņas Igaunijas ziemeļos — Rakveres. Nesen pabeidzu Tallinas Tehnisko universitāti un ieguvu bakalaura grādu ģeotehnoloģijā.

Esmu praktikante betonēšanas darbu un ģeotehnoloģiju nodaļā, un pārsvarā esmu iesaistīta projektos, kas saistīti ar betonēšanas darbiem (piemēram, tiltu projektos). Mans darbs ir palīdzēt darbu un projektu vadītājiem, kas bieži vien nozīmē, ka darbojos ar dokumentāciju. Ja nepieciešams būt darbu veikšanas vietā, ierodos arī tur. Šī ir otrā reize, kad strādāju Lemminkäinen - pirms kāda laika šeit arī biju praksē.

Labākā lieta manā darbā ir cilvēki, ar kuriem kopā strādāju. Šeit valda patīkama atmosfēra - ikviens ir gatavs viens otram palīdzēt, un mūsu darba ētika ir spēcīga. Man patīk arī darba mainīgums — katra diena ir atšķirīga.

Ja nebūtu nekādu ierobežojumu, lieta, ko mainītu celtniecības un būvniecības nozarē, es vēlētos, lai vairāk sieviešu izvēlētos studēt celtniecību un inženierzinātnes. Domāju, ka no tā iegūtu visa uzņēmējdarbības nozare.

Andris Velmunsks jautāja, vai man ir kāds vaļasprieks, kam vajadzīga nopietna koncentrēšanās. Esmu diezgan aizrāvusies ar klinšu kāpšanu un alpīnismu. Cenšos četras vai piecas reizes nedēļā Igaunijā apmeklēt klinšu kāpšanas treniņu zāles un vienreiz vai divreiz gadā doties uz kalniem ārzemēs. Esmu bijusi kalnos Itālijā, Šveicē, Norvēģijā, Portugālē un Spānijā.

Es vēlētos pajautāt kolēģim, ko jūs visvairāk novērtējat savos kolēģos?

Iepazīsties ar mūsu iepriekšējo intervējamo
Andri Velmunski

Teksts: Stīvs Romans
Fotogrāfija: Sergejs Žuganovs

2015.09.22.

Tas patīk 9 cilvēkiem