Karkasa ēku būvniecības komanda

Ēku būvniecība, būvniecības uzņēmums „Emmin Kammari” Ilojārvena, Somija

„Karkasa ēku būvniecības komanda ir atbildīga par daudzdzīvokļu ēku karkasu būvniecību. Tas ietver saliekamo elementu uzstādīšanu, grīdas pamata un stiprinājumu montāžu, kā arī būvmateriālu pacelšanu uz augstākiem stāviem. Komandā ietilpst darbu vadītājs, mērnieks, četri namdari, stiegrojumu speciālists un ceļamkrāna operators. Lielākā daļa no viņiem ir strādājusi kopā kā komanda jau daudzus gadus."

Pēc Tero Suolaniemi – karkasa ēku būvniecības brigādes darbu vadītāja – stāstītā, komanda kopīgi strādā ļoti priekšzīmīgi. Karkass tiek uzcelts ļoti ātri, darba kvalitāte ir lieliska, un komanda iekļaujas noteiktajā laika grafikā, nepieļaujot to, ka jāatgriežas labot jau reiz darītu darbu.

Komandas locekļi uzsver, ka pieturēšanās pie noteiktā laika grafika ir ļoti svarīga: „Mums ir jāveic savs darbs pakāpeniski, lai izvairītos no darbu sasteigšanas to beigu posmos. Tāpēc mēs palīdzam viens otram, kad vien tas ir nepieciešams." Šie vīri ir vienisprātis, ka lielākā šī darba priekšrocība ir iespēja strādāt ārā, izņemot brīžus, kad ir slikti laikapstākļi. Viss par šiem vīriem – tai skaitā viņu darba kvalitāte – liecina par lielisku komandas garu.

Teksts: Rīta Sippola (Riitta Sippola), foto: Harris Hinka (Harri Hinkk)

Karkasa ēku būvniecības komanda

Attēlā redzams mērnieks Peka Helminens (Pekka Helminen) (1), namdaris Tapio Iltava (Tapio Yltävä) (2), namdaris Tepo Nieminens (Teppo Nieminen) (3), namdaris Ismo „Olli" Ollenbergs (Ismo "Olli" Ollenberg) (4), namdaris Ilka Sepala (Ilkka Seppälä) (5), stiegrojumu speciālists Petris Jūstovāra (Petri Juustovaara) (6) un karkasa ēku būvniecības komandas vadītājs Tero Suolaniemi (7). Komandā ir arī ceļamkrāna operators Kristians Vāri (Kristian Vaari) (attēlā nav redzams).

2015.03.10.

Tas patīk 5 cilvēkiem