„Mēs nesacenšamies savā starpā – mēs spēlējam prieka pēc.”

Lemminkäinen minifutbola komandas vēsture nav ļoti gara – tās pirmā spēle notika 2013. gada rudenī. Kopš tā laika spēlētāji nav izlaiduši nevienu treniņu.

Nu labi, varbūt vienu. Lietus vai sniegs, visi zina – piektdiena ir futbola diena. Tas, iespējams, ir vienīgais striktais noteikums – pārējais ir ļoti liberāli. Piemēram, nevienam no spēlētājiem nav noteiktas pozīcijas laukumā, ikviens var izvēlēties, vai spēlēt aizsardzībā vai uzbrukumā, atkarībā garastāvokļa, fiziskās sagatavotības vai spēles apstākļiem. Laukums ir atvērts ikvienam – IT nodaļa, juristi, celtnieki un izpilddirektori spēlē visi kopā. Komandai pat nav kapteiņa – ikviens var uzņemties vadību. Šoreiz tas ir Vitālijs Tserna /Vitaly Tserna/ no juridiskās nodaļas. Viņš uzņēmumā strādā divus gadus. Ikdienā Vitālijs ir mierīgs. Taču viss mainās, kad viņš nokļūst uz laukuma. Viņš ir veiksmīgs uzbrukuma spēlētājs un gūst daudz vārtu.

Viņa kolēģis Maikls Taracians /Michael Tarzyan/ ir nepārspējams aizsardzībā un aizsargā uzņēmuma intereses tikpat kaislīgi, kā gūst vārtus uz laukuma.

„Futbols ļauj mums attīstīt komandas garu," saka Maikls. „Mēs mācāmies uzticēties. Un, protams, tas ietekmē mūsu darbu. Kā saka – viens nav cīnītājs."

Neviens no puišiem nekad nav spēlējis futbolu profesionāli, izņemot Jevgēniju Lukiančikovu /Evgeniy Lukyanchikov/ no pārdošanas nodaļas. Viņš uzņēmumā strādā nesen un atzīst, ka kopīgs hobijs ir palīdzējis viņam daudz ātrāk adaptēties.

„Kad sāku strādāt, bija grūti iepazīties ar citiem, jo darbā es pārsvarā runāju pa telefonu," atceras Jevgēnijs. „Redzot kolēģus uz laukuma, man rādās pilnīgi jauns priekšstats par viņiem. Tā kā mēs spēles laikā gūstam tikai pozitīvas emocijas, daudz vieglāk sastrādāties arī birojā."

Ja kādam neveicas, citi vienmēr palīdzēs – vienmēr strādājam komandā. Galu galā, lai spēlētu Lemminkäinen futbola komandā, jums nav jābūt Jari Litmanenam /Jari Litmanen/. Jums vienkārši jābūt kādam, uz ko komandas biedri var paļauties.

Tekstu sagatavoja Anastasija Ložko /Anastasiya Lozhko/
Foto: Sergejs Gračevs /Sergey Grachev/

Team

Alexander Lezhipekov, Arsen Parazyan, Pyotr Gudyma, Evgeniy Tserna, Vyacheslav Arkharov, Vitaly Tserna, Evgeniy Lukyanchikov, Alexander Pendorf, Mikhail Tarzyan

2015.06.17.

Tas patīk 21 cilvēkiem