Profesionāļi jebkurā situācijā

Somu ogļrači Aris Laine (Ari Laine) un Tuomo Ilikotila (Tuomo Ylikotila) nokļuva sarežģītā situācijā LKAB raktuvē Kirunā, Zviedrijā, vēlā 2014, gada vasarā.

Kad viņi brauca uz savu raktuves daļu pazemē, viņi ieraudzīja degošu kravas mašīnu, kas bija nobloķējusi viņiem ceļu. Degšanas rezultātā radās biezi dūmi, kas apgrūtināja elpošanu un padarīja apkārtni pilnīgi necaurredzamu. Šie apstākļi un transportlīdzeklis aiz viņiem atgriešanos padarīja neiespējamu.

Transportlīdzekļa vadītājs, kurš bija aiz viņiem, strādāja kā apakšuzņēmējs. Viņš slimoja ar smagu astmu, un šī situācija apdraudēja viņa dzīvību.

Šie divi „Lemminkäinen" darbinieki atteicās atstāt šo vadītāju likteņa varā. Tā vietā viņi paņēma viņu aiz rokām un nogādāja drošībā aiz ugunsdrošām durvīm, pieveicot 900 metru distanci piķa melnā tumsā, ar rokām taustoties gar tuneļa sienām. Glābšanas nodaļa kopā ar dienesta ugunsdzēsējiem viņus izglāba pēc trīs stundu ilgas gaidīšanas un nogādāja slimnīcā, lai veiktu medicīnisko apskati un pārliecinātos, ka viņi nav ievainoti.

Bez šo „Lemminkäinen" darbinieku palīdzības, ļoti iespējams, šajā negadījumā būtu zaudēta cilvēka dzīvība. „Lemminkäinen" par Ari un Tuomo priekšzīmīgo rīcību viņiem piešķīra naudas atlīdzību un diplomu. Apbalvojumus piešķīra Risto Kupila, "Lemminkäinen" Iežu inženierrisinājumu nodaļas direktors. „Drošības jautājumi mums ir ļoti svarīgi. Esmu lepns par mūsu komandas darbiniekiem, uz kuriem var paļauties pat vissmagākajās situācijās," saka Risto.

Teksts un foto: Arja Korhonen

Virsraksti

Vadītāja Karolīna Hassi (Karoliina Hassi) un „Lemminkäinen” Iežu inženierrisinājumu nodaļas direktors Risto Kupila (no labās), piešķīra apbalvojumu Tuomo un Ari (attēlā nav redzami) par priekšzīmīgu rīcību.

2015.03.10.

Tas patīk 6 cilvēkiem