Spridzināšanas eksperts

Vienalga, vai jādarbojas ar desmitiem kilogramu dinamīta apdzīvotā vietā vai ar tūkstošiem kilogramu šķidro sprāgstvielu Lapzemes mežos, Juha Vītala (Juha Viitala) ir īstais vīrs, kam uzticēties - viņš vada spridzināšanas darbus visos Somijas būvlaukumos.

"Pirmais apsvērums vienmēr ir tas, ka, par spīti visiem sagatavošanās pasākumiem, šis ir bīstams darbs. Tomēr tajā pat laikā tas ir arī interesants darbs - man patīk risināt sarežģītas problēmas un strādāt individuāli."

Juha pievienojās Lemminkäinen komandai pirms astoņiem gadiem. Tobrīd viņš vēl studēja inženierbūvniecību Saimas (Saimaa) Lietišķo zinātņu universitātē Somijas austrumos. Tagad pie viņa darba pienākumiem būvobjektos pieskaitāma drošības plānu sastādīšana, policijas informēšana, rakšanas darbi katrai darbu fāzei, specializēto detonācijas plānu izstrāde un spridzināšanas darbu pārvaldība, kā arī vibrācijas mērījumu ziņošana un sadarbība ar valsts iestādēm un vietējiem iedzīvotājiem.

Viņš vēljoprojām atceras pavecāku kundzi, kura dzīvoja rakšanas darbu vietas tuvumā un kurai bija bail no sprādzieniem. Kā Lemminkäinen pieņemts, Juha apciemoja sievieti un viņi sprādzienu laikā aprunājās un mierināja viņu.

"Kopumā cenšos proaktīvi iesaistīties komunikācijā ar vietējiem iedzīvotājiem. Mēs saņemam mazāk zvanu no neapmierinātiem cilvēkiem, ja viņi pirms tam tikuši informēti, piemēram, par to, ka sprādziena vilnis, kas liek viņu logiem vibrēt, nav bīstams un neko nesaplēsīs."

Teksts un fotogrāfijas: Juho Pāvola

2015.11.17.

Tas patīk 21 cilvēkiem