Vecums nav šķērslis

Magnuss Kolbreks (Magnus Kolbrekk) ir 19 gadus vecs darbu vadītājs. Trigve B. Grans (Trygve B. Gran) ir 70 gadus vecs veltņa vadītājs. Starp abiem ir 50 gadu liela vecuma starpība, taču abi to uzskata par priekšrocību.

Mēs satikām ceļu būvniecības komandu no „Lemminkäinen" Norvēģijas filiāles, veicot ceļa greiderēšanas darbus Ramnesveijenā (Ramnesveien), apmēram 10 minūšu brauciena attālumā no filiāles biroja Semā (Sem).

„Jā, mēs esam uz pareizā ceļa" saka Magnuss Kolbreks. Viņš ir 19 gadus vecs darbu vadītājs, un drīz saņems savu apmācību sertifikātu.

Kāpēc Jūs izvēlējāties ceļu būvniecības nozari? – "Tas izskatījās interesanti, un tas tā arī ir. Kaut arī sezonas beigās esi noguris no darba, patiešām ar nepacietību gaidu brīdi, kad pēc ziemas varēšu atkal atgriezties darbā uz ceļa."

Kā Jūs tik ātri kļuvāt par darbu vadītāju? – „Ziniet, es laikam biju atstājis diezgan labu pirmo iespaidu," viņš smej. „Man bija jāizmanto tā izdevība, kas man tika dota. Pēc tam, kad sešus mēnešus biju strādājis strādnieku brigādē, mēs sākām darbu pie E18 projekta, un man arvien biežāk un biežāk projekta laikā uzticēja vadīt dažādus darbus." viņš saka.

Vai nerodas problēmas ar tādu cilvēku vadīšanu, kuri ir vecāki par Jums? – „Tas ir diezgan kuriozi, ka esmu Trigves darbu vadītājs – viņš ir 50 gadus vecāks par mani. Un es varu pateikt droši – tas ne vienmēr ir viegli," viņš smej. „Man vēl ir daudz jāmācās, un Trigvem ir ļoti liela pieredze. Viņa domāšanas veids patiešām atšķiras no domāšanas veida, kas ir mums – jaunākiem puišiem ar mazāku pieredzi," viņš saka.

Un Trigve piekrīt: „Esmu veltņa vadītājs „Lemminkäinen" uzņēmumā jau 20 gadus, un man ir bijuši daudzi vadītāji. Diskusijas notiek par to, kādā veidā kaut kas ir jādara," viņš saka. „Taču tas tikai padara darba dienas interesantākas. Jaunie puiši iemācās pirmie. Esmu vienmēr teicis, ka, ja ceļa pamata konstruktīvā kārta ir izbūvēta kvalitatīvi, tad virsējās kārtas arī būs labas."

Trigvem B. Granam ir 70 gadi, taču viņš neplāno doties pensijā. „Nē, darbā es ļoti labi pavadu laiku. Es strādāju kā sezonas līgumstrādnieks un strādāju tikai pa vienai sezonai. Mana sieva nepārtraukti saka, ka man ir jādodas pensijā, taču dzīvosim – redzēsim. Kad tuvojas sezona, sajūtu kņudoņu. Kad esmu mājās es vienmēr esmu rosīgs, taču arī tur man ir daudz darba."

Pēc neilgas apdomāšanās viņš saka: „Jūs zināt, tas ir savādi. Esmu strādājis kopā ar cilvēkiem jau kopš 15 – 16 gadu vecuma, un man tas ļoti patīk."

Magnusam ļoti svarīgi ir arī kolēģi: „Man patīk šeit strādāt. Ja tu strādā ar labiem cilvēkiem, kas zina, ko dara, strādājot tu laiku pavadīsi lieliski. Turklāt ir jauki mācīties no pieredzējušiem kolēģiem, kā Trigve."

2015.04.21.

Tas patīk 23 cilvēkiem