Atklāta un ātra komunikācija būvobjektā

Komunikācijas svarīgums būvprojekta gaitā kļuva acīmredzams Rantaveile [Rantaväylä] tuneļa projektā Tamperē. Somijā garākais autoceļa tunelis, kas atrodas pilsētas centrā, tika uzbūvēts alianses ietvaros, kurā mēs bijām galvenais uzņēmējs.

Ar intervējamajiem tiekamies Tamperes Rantaveiles tuneļa projekta alianses birojā Somijā, plašā ēkā, kur agrāk bijusi rūpnīca. Šeit ar komunikāciju saistītie projekta uzdevumi tika nodoti tālāk atkarībā no tā, kurš tos pieprot vislabāk. Bez Lemminkäinen alianses partneri ir Tamperes pilsēta, Somijas Transporta pārvalde un divi tehniskie biroji. "Mūsu kopējā birojā mums visu laiku bija pieejama pilnīga informācija. Ja bija kaut kas tāds, ko kāds nezināja, mēs no savām kuba formās iekārtotajām...

2017.04.11.

Graujoši efektīvs darbs

Runājot par minerālo materiālu apstrādi, daudzi darbi, gadiem ejot, kļuvuši izsmalcinātāki. Taču dažreiz rodas iemesls visu pārdomāt.

Lasīt vairāk

Mūsu būvēts

Mēs būvējam mājokļus vairākos Somijas pilsētu izaugsmes centros. Būvuzraugs Tuija Ingberga [Tuija Ingberg] un projekta inženiere Emi Olikainena [Emmi Ollikainen] uzskata, ka viņu darbs ir ikdienišķs, taču svarīgs.

Lasīt vairāk

Ir jauki doties uz skolu, kas būvēta no koka

Pudasjervi [Pudasjärvi] pilsētā Somijas ziemeļos mēs esam no koka uzbūvējuši skolas pilsētiņu. Augustā atvērto skolu slavē gan skolēni, gan skolotāji.

Lasīt vairāk

Laba un vēl labāka asfalta ražošana

Arī labām praksēm var atrast uzlabojumus. Mēs esam veikuši pāris nelielas izmaiņas asfalta ražošanā Latvijā, kas ļāvušas sasniegt vērā ņemamus ietaupījumus.

Lasīt vairāk

Mūžu dzīvo, mūžu mācies

Šajā nodaļā mēs apskatīsim un pārrunāsim visus mūsu būvobjektos notikušos negadījumus un tās reizes, kad par mata tiesu no tiem izdevies izvairīties. Lemminkäinen darbinieki uzskaita gadījumus, no kuriem mēs visi varam mācīties.

Lasīt vairāk

Jauns darbības modelis ceļu būvniecības segmentā - nozares jaunumi

2016.gada sākumā Somijā mēs reorganizējām savu ceļu būvniecības biznesa modeli. Iecerēts, ka reformas rezultātā tiks precizēts darba sadalījums, uzlabota projektu vadība un klientu apkalpošana. Pieredze nozarē ir bijusi pozitīva.

Lasīt vairāk

Informācijas modeļi - mūsu nākotne

Būvniecības informācijas modelēšanā būve un visi tās elementi tiek attēloti 3D formātā. Tiek izstrādāti rīki, lai pārliecinātos, ka modeli var izmantot visu būves dzīves cikla laiku.

Lasīt vairāk

Vārdiem ir vērtība

Diskutējot par mērķi un attīstību, strādnieki un darbinieki uzzina, kas no viņiem tiek sagaidīts. Viņiem arī ir iespēja sniegt atsauksmes un piedāvāt vadītājam idejas attīstībai.

Lasīt vairāk