Jaunas mājas: no plāna līdz realizācijai

Käpylän Posteljooni projekts ir viens no Lemminkäinen dzīvojamo māju būvniecības projektiem Helsinkos, kas tiek attīstīts atbilstoši plānam. Pēc priekšdarbiem, kas ilga divus gadus, tuvākajā laikā sāksies būvniecības darbi. Šī rakstu sērija sniedz ieskatu, kā jaunās mājas atrod savus īpašniekus.

Kad tiek uzsākts dzīvojamo māju būvniecības projekts, topošajiem iedzīvotājiem nav ne jausmas, ka kāds tiem ceļ jaunas mājas. Pirmajā posmā notiek attīstītāju un projektētāju pārrunas, kā arī aprēķinu veikšana un rasējumu izstrāde, tie vēlāk nonāk pašvaldības iestādēs, kas atbildīgas par atļauju izsniegšanu.

Tā notika arī ar Käpylän Posteljooni projektu 2015. gada pavasarī. Ēka tika plānota neparastā vietā Käpylä, kas ir kultūrvēsturiski nozīmīgs rajons, kurā atradās 1952. gada Helsinku Vasaras olimpisko spēļu olimpiskais ciemats. Jau sākot no 20. gs. 70. gadiem līdz pat mūsdienām būvatļaujas Käpylä rajonā tiek izsniegtas ļoti reti.

Tomēr Helsinku pilsēta ir devusi zaļo gaismu Käpylän Posteljooni projektam. Vecā pasta nodaļas ēka tiks nojaukta, un informācija uz tās sienas norāda, ka tiks būvētas jaunas mājas. Lemminkäinen interneta vietnē projekts iekļauts sadaļā „Iesāktie projekti".

Progress caur sadarbību

Būvniecības projektos jau no paša sākuma iesaistīts liels skaits cilvēku. Suzanna Painilainena /Susanna Painilainen/ jau ilgi strādā pie Posteljooni projekta mārketinga plāna.

„Mēs esam pārrunājuši stāvu un dzīvokļu plānojumu ar pārdošanas komandu, būvniecības projektu vadītāju un arhitektu. Šis ir neparasts projekts, kurā papildus mūsu inženieriem iesaistīts arī interjera dizainers," norāda Suzanna, kas strādā pie mājokļu pārdošanas.

Viena lieta aktualitāti nezaudē: atrašanās vieta. „Posteljooni projekta atrašanās Käpylä rajonā neapšaubāmi piesaistīs plašu interesi, neskatoties uz situāciju tirgū."

Iedomājieties savas jaunās mājas

Pirms jauna dzīvokļa iegādes nepieciešams iztēloties jaunās mājas, balstoties uz rasējumiem un pieteikumu tiešsaistē. Lemminkäinen ir izstrādājis arī miniatūru Posteljooni modeli.

„Daudzi potenciālie pircēji vēlas zināt, kāds būs skats pa viņu jaunā mājokļa logiem. Es palīdzu viņiem to iztēloties," sacīja Suzanna.

Viena no jauna dzīvokļa priekšrocībām ir tā, ka remonts nebūs nepieciešams ļoti ilgi, arī ēkas tehniskās sistēmas būs jaunas. Dažiem pircējiem ir svarīgi, ka viņi ir dzīvokļa pirmie iedzīvotāji.

Pircējiem jādod pietiekami ilgs laiks vecā dzīvokļa pārdošanai. Tāpat pircēji var iesaistīties savu jauno mājokļu dizaina izstrādē.

„Pircēji, kas nolēmuši iegādāties dzīvokli projekta sākotnējā posmā, var pielāgot stāvu un dzīvokļu plānojumu, projektēt virtuvi un izvēlēties virsmu materiālus. Cenā iekļauti trīs materiāli, taču par maksu pieejama arī plašāka izvēle. To cenas tiks noteiktas katram pircējam atsevišķi," saka Suzanna.

Jaunais satiek veco

Elegantā vide Käpylä rajonā atbilst īpašajām Posteljooni projekta prasībām. Projekts ir īpaši nozīmīgs Lemminkäinen, un uzņēmums sākotnēji veica ieguldījumus, uzņemoties visu risku.

„Zemes gabals atrodas blakus aizsargājamām ēkām. Divus gadus pirms atļauju iesniegumu aizpildīšanas, mēs gatavojām projektus un plānus," bilst Būvniecības projektu vadītājs Jarko Māenpā /Jarkko Mäenpää/.

Projekts piedāvā 57 dažādus dzīvokļus. Piedāvājumā ir gan vienistabas dzīvokļi, gan dzīvokļi ar divām, trim un četrām istabām. Dzīvokļu platība ir no 30 līdz 120 m2. Posteljooni ir stilīgs projekts. Jaunā dzīvokļu ēka ir harmoniska un iekļauj 50 gadus vecu arhitektūru.

Pirmais raksts sērijā, kas sniedz ieskatu, kā jaunie dzīvokļi atrod savus īpašniekus. Mēs sekosim Käpylän Posteljooni projektam, sākot no plānošanas posma līdz pat pirmo iedzīvotāju ievākšanās dienai. Nākamais raksts tiks publicēts 2015. gada beigās.

Tekstu sagatavoja: Anna Marija Vasenius /Anna-Maria Wasenius/
Foto: Juho Paavola

2015.09.08.

Tas patīk 16 cilvēkiem