Digitāls ieskats jūsu jaunajā mājoklī

Mēs piedāvājam jaunas metodes un pakalpojumus, kas ļaus mūsu klientiem, dzīvojamo telpu īpašniekiem, labāk saprast, kā izskatīsies viņu nākotnes mājoklis.

Izmantojot mūsu digitālo lietotni, jūs varat pārveidot interjeru un apskatīt jūsu mājokļa trīsdimensiju attēlu. Lietotnē mēs izmantojam gan virtuālo realitāti (VR), gan paplašināto realitāti (PR).

„Mēs izmantojam trīsdimensiju modelēšanu, lai radītu celtniecības procesā esošo dzīvojamo ēku datorizētas ilustrācijas. Piemēram, jūs varat virtuāli apmeklēt mūsu jaunās dzīvojamās ēkas Lummē [Lumme], Vantā [Vantaa], izmantojot vai nu interneta pārlūku, vai VR austiņas, kas radīs iespaidu, ka atrodaties īpašumā,” skaidro Sini Lindella [Sini Lindell], dzīvojamo īpašumu mārketinga plānotāja celtniecības un būvniecības nodaļā Somijā.

Lai iepazīstinātu ar pabeigtajām ēkām, mēs izmantojam īstas fotogrāfijas un tā saucamo leļļu mājas tehniku. Daudziem īpašumiem Helsinkos un to apkārtnē šo pakalpojumu iespējams izmantot, lai detalizēti apskatītu īpašumu un skatu pa logiem. Nākotnē mēs plānojam izmantot šo klientiem draudzīgo tehnoloģiju daudz biežāk.

Pieaugošs pieprasījums pēc jauniem digitālajiem pakalpojumiem

Mūsu jaunākā inovācija piedāvā klientiem apskatīt savu mājokli, izmantojot AR lietotni. Līdz šim lietotne ir pieejama mūsu īpašumam Mantāli [Manttaali], Vantā [Vantaa], Somijā.

Pēc bezmaksas lietotnes lejupielādes pircējs var apskatīt īpašuma trīsdimensiju digitālo modeli savā tālrunī vai planšetē. Vienīgais, kas jāizdara, jānovieto ierīce uz jebkura objekta, kas satur AR kodu, piemēram, uz īpašuma brošūras. Pašlaik lietotne ir izstrādāta, lai attēlotu pašu īpašumu, taču nākotnē tiks piedāvāta plašāka informācija.

Klienti ir izteikuši interesi redzēt, kāds skats paveras no īpašuma logiem, kā arī blakus esošo īpašumu atrašanās vietu. Digitāls vai trīsdimensiju modelis ir ļoti vērtīgs, lai padarītu šāda veida informāciju pieejamu.

Taču vēl ir daudz darāmā, izstrādājot tehnoloģijas. Piemēram, ja vēlaties iekļaut skatu no katra ēkas stāva, jums būs jāizmanto drons, lai iegūtu attēlus no visiem leņķiem. 

„Jaunie īpašumi var būt izaicinājums, jo apkārtnē strādā citi attīstītāji, tāpēc apkārtējās teritorijas pastāvīgi mainās. Svarīgi, lai klienti zinātu, ka materiāli, ko viņiem rādām, paredzēti tikai informatīviem nolūkiem,” atzīmē Sini.

Tāpat Sini saka, ka klienti jau pieprasa digitālos pakalpojumus. Klienti izmanto tos, pieņemot lēmumus un atlasot īpašumus, ko viņi vēlas apskatīt klātienē.

„Mēs rūpīgi iepazīstamies ar jaunumiem šajā jomā, un vēlamies eksperimentēt ar jauniem digitālajiem rīkiem. Tie taču ir mūsu nākotne,” Sini noslēdz sarunu.

Teksts Minna Kalajoki [Minna Kalajoki]
Foto Tomi Notsalo [Tomi Nuotsalo]

Labāki rezultāti, izmantojot lielos datus

Lielos datus var izmantot, lai radītu vērtīgu informāciju, kas palīdz cilvēkiem, iegādājoties īpašumu. Pilotprojekts jau ir uzsākts, un tā paplašināšana paredzēta šajā rudenī.

Mēs apkopojam lielos datus gan iekšēji, gan ārēji. Somu OmaFonecta karšu aplikācija ir lietderīga, lai vizualizētu informāciju par iedzīvotājiem, apkārtnes apbūvi un aktīvajiem konkurentiem.

Kotikauppa pakalpojumus, ko mēs izmantojam dzīvojamo īpašumu pārdošanai Somijā, ietver informāciju par pārdošanai pieejamiem īpašumiem, potenciālo pircēju interesi, mājokļu pircējiem un pārdošanas cenām. Mūsu lielo datu projekts pārvērš šo informāciju daudz lietderīgākā formātā, izmantojot vizuālās analītikas programmu. 

„Lielie dati ir lietderīgi tikai pēc tam, kad tie ir vizualizēti. Kad mūsu potenciālie klienti ir attēloti plānā un kartē, mums ir daudz vieglāk pieņemt lēmumu par cenām un ieviest atbilstošas mārketinga aktivitātes katrā klientu segmentā,” skaidro Hannele Laine [Hannele Laine],  viceprezidente, dzīvojamo ēku būvniecība, Somija.

Tāpat lielos datus iespējams izmantot, lai veicinātu lēmumu pieņemšanas procesu, iegādājoties zemi, kā arī uzlabotu risku pārvaldības procesu.

„Pilotprojekta posmā mūsu pārdošanas speciālisti izmanto ārējo lietotni. Nākamais solis ir vizualizēt Kotikauppa datus, un līdz rudenim arī citiem būs pieeja lielajiem datiem,” saka Hannele.

2017.08.16.

Tas patīk 7 cilvēkiem