Beigušies rakšanas darbi Rantavailas (Rantaväylä) tunelī

Pusotru gadu ilgušo Tamperes Rantavailas tuneļa rakšanas darbu noslēgums tika atzīmēts pēc somu tradīcijām — tika darvots tuneļa segums

Rantavailas tuneļa rakšanas darbi Somijā aizņēma vairāk kā pusotru gadu, un to noslēgumā 2015. gada 17. jūnijā tika aizvadīta tradicionālā seguma darvošanas ceremonija. Izrakts vairāk nekā 650 000 kubikmetru klints iežu, kas pielīdzināmi 100 000 smago mašīnu kravām. Ja tās nostātos vienā rindā, tā stieptos no Helsinkiem līdz Lietuvai.

Tagad pienācis laiks veikt citus darbus, piemēram ceļa būvniecību, tuneļa un tehnisko telpu apdares darbus, kā arī tehnisko sistēmu ierīkošanu.

Somu tradīcija būvējot pazemē

Seguma darvošana ir somu raktuvju un tuneļu būvniecības tradīcija, kas cēlusies no sākotnējiem mēģinājumiem hermetizēt primitīvas raktuves. Darva vairāk piemērota laivām un mājām, tomēr par spīti tam šī simboliskā tradīcija saglabājusies līdz mūsdienām.

Būvnieki vēl joprojām atzīmē "seguma darvošanu", lai aizbiedētu ļaunos garus un nosvinētu viena būvniecības posma noslēgumu. Tas ir kas līdzīgs spāru svētkiem, kad tiek atzīmēts viena būvniecības cikla veiksmīgs noslēgums. Šis notikums vairāk domāts pašiem būvniekiem.

Lemminkäinen darbinieki Somijā aktīvi cenšas iedibināt šo tradīciju arī citās valstīs. Nesen tas tika darīts Kirunas (Kiruna) raktuvēs Zviedrijā, kur šī ceremonija tika aizvadīta projekta noslēgumā.

Teksts: Rīka Vokila (Riikka Vuokila)
Fotogrāfijas: Suzanna Lilī (Susanna Lyly)

2015.11.17.

Tas patīk 2 cilvēkiem