Jykam ir aizņemta vasara

Asfalta frēzei Jykam darba cēliens Somijā sācies visai aizņemti, un, kā ieraksts, tas turpināsies līdz pat decembrim.

Dažreiz Jyka ar kolēģiem no savas komandas dodas ārpus valsts, parasti uz Zviedriju vai Baltijas valstīm. Viņš devies komandējumā arī uz Dāniju. Tomēr šogad Jyka visu gadu strādās Somijā. Pirmajā sezonas mēnesī, kas sākās aprīlī, Jyka 24 stundas dienā, 7 dienas nedēļā strādāja Helsinku lidostas 1. skrejceļā. Šiem darbiem sekoja daži mazāki objekti citur Somijā.

Jūlija vidū Jyka uz nedēļu atgriezās, lai pabeigtu 1. skrejceļa projektu, kura laikā viņš kopā ar kolēģiem kopumā nofrēzējuši vairāk kā 100 000 tonnas vecā asfalta 50 hektāru platībā, lai atbrīvotu vietu jaunajam asfalta segumam. Frēzēšanas dziļums mainījās no 5 līdz 15 centimetriem, atkarībā no tā biezuma, un frēzēšanas ātrums attiecīgi mainījās no 10 līdz 25 metriem minūtē.

Kopumā šī sezona Jykam būs aizņemta. Viņa darba kalendārā iekļauti projekti gan pilsētās, gan lauku apvidos. Frēzējot pilsētu ielas, Jyka pieradis, ka akas, caurules un citi šķēršļi visai ievērojami palēnina darbu veikšanas ātrumu. Kā profesionālis ar pieredzi, Jyka ņem šos faktorus vērā un kalendārā ieplāno pietiekami daudz laika, tomēr ne minūti vairāk.

Vesa Tompuri

Vācijā dzimušā Jykas darba vecums būs vismaz līdz desmitajai dzimšanas dienai, ja ar viņu darbu veikšanas vietās labi apiesies un veiks apkopi starp sezonām. Ar vislielāko jaudu Jyka spēj frēzēt līdz pat 35 cm dziļumam ar ātrumu 2-5 metri minūtē.

2015.10.06.

Tas patīk 6 cilvēkiem