Karstums ir klāt

Dzeriet ūdeni, izmantojiet pārtraukumus un atbilstošu aprīkojumu. Tā jūsu diena var izdoties lieliska pat tad, ja saule un karstums gāž no kājām.

Būvlaukumos sākas aktīvākā darba sezona. Labs laiks liek darbiem ritēt mierīgi, taču pārāk ilga atrašanās saulē nenāk par labu – to gan, pēc garās, tumšās ziemas var būt grūti atcerēties.

„Darbu tveicīgajā vasaras laikā varat padarīt drošāku un patīkamāku ar atbilstošu izvēli," stāsta Kati Kaskiala, arodveselības, darba drošības, kvalitātes un vides vadības [HSQE] departamenta direktore. Ūdens dzeršana, pārtraukumu izmantošana un efektīva darba organizācija ievērojami samazina vasaras tveices nelabvēlīgo ietekmi.

Tomēr būvlaukumos jāvalkā individuālie aizsardzības līdzekļi, kas nozīmē, ka vieglāka apģērba vilkšana nav risinājums. Pasargājiet sevi no pārmērīgas saules gaismas, atbilstoši apģērbjoties, lietojot saulessargu un tonētas aizsargbrilles.

Dzeriet ūdeni un ēdiet sāļu ēdienu

Darbu ārpus telpām tveicīgā vasaras laikā var salīdzināt ar izturības sporta veidiem: pietiekama ūdens daudzuma uzņemšana ir ārkārtīgi svarīga. 100 - 200 ml ūdens jādzer trīs vai četras reizes stundā, sākot jau no rīta.

Ilgstošs svara zudums ir pirmā sāls trūkuma pazīme. „Karstā vasaras laikā, kā uzkodas uzturā lietot olīvas vai marinētus dārzeņus ir laba doma. Turklāt sāļa pārtika rada slāpes," skaidro Kati.

Somijā būvobjektos, kur notiek asfaltbetona ieklāšanas darbi, vadītāji strādniekiem izdalījuši paciņas ar dzēriena pulveri, kas jāatšķaida ūdenī. Kati cer, ka šim piemēram sekos arī citas valstīs.

Teksts: Dakota Lavento

2015.07.02.

Tas patīk 13 cilvēkiem