Rīta vingrošana samazina traumu risku

Mundri pietupieni un staipīšanās septiņos no rīta ir lielisks dienas sākums. Lentävänniemi būvlaukumā darbinieki vingro, lai iesildītos darbam.

Rīta vingrošana ir kļuvusi par ierastu lietu mūsu būvlaukumos Tamperē, kur somu celtnieks Ari Hāronens /Ari Haaronen/ ir strādājis no paša sākuma.

Vingrošana ilgst desmit minūtes. „Mērķis ir iesildīt muskuļus, lai sagatavotos darbam. Vingrošana samazina ar darbu saistītu atkārtotu sastiepumu risku."

Vingrošana tika ieviesta pirms pieciem gadiem. „Arodveselības aprūpes komanda apmācīja mūsu instruktorus."

Instruktoriem nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība: „Es, piemēram, izmantoju vingrojumus, ko iemācījos vingrošanas zālē."

Labvēlīgos laikapstākļos vingrošana tiek organizēta brīvā dabā, kas ir īpaši patīkami vasaras rītos.

Daudzi piedalās vingrošanā regulāri – divreiz nedēļā. Ari ir žēl, ka dažiem darbiniekiem gandrīz nekad nav laika, lai piedalītos vingrošanā. „Tas tiešām atkarīgs no darba."

Redzot, kā visi vingro, iedvesmo arī citus pamēģināt. „Tas vienmēr ir ļoti patīkami darbiniekam. Kā instruktors es jūtu, ka palīdzu cilvēkiem. Tā ir lieliska sajūta."

Ari darbojas arī kā arodveselības un drošības pilnvarotais. „Tas ir viegls veids, kā atbalstīt labklājību un uzturēt darba spējas."

Izdrukājiet instrukcijas un pamēģiniet! Iesildīšanās novērš ar darbu saistītu ievainojumu un negadījumu risku.

Vai jūsu komanda vingro? Nosūtiet fotoattēlu uz lemmy@lemmminkainen.com, lai iegūtu vingrošanas jostas savai komandai.

Tekstu sagatavoja: Johanna Pāsikangas-Tella /Johanna Paasikangas-Tella/
Foto: Marjāna Malkamāki /Marjaana Malkamäki/

2015.07.14.

Tas patīk 25 cilvēkiem