Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas savas durvis apmeklētājiem ir vēris 1905. gadā un kalpojis kā glabātuve un izstāžu zāle vairāk nekā 52 000 Latvijas, Baltijas un Krievijas gleznotāju un tēlnieku mākslas darbiem.

Šī būvobjekta atjaunošana tika uzsākta 2013. gadā un jau kopš projektēšanas sākuma saistījās ar lielu izaicinājumu gan no inženiertehniskā, gan būvniecības risku viedokļa, ņemot vērā arhitektoniskos risinājumus.
SIA “Lemminkainen Latvija” šī objekta realizācijā piedalījās, izbūvējot paliekošu Larssen rievsienu, lietojot bezvibrācijas tehnoloģiju (Bauer presses system), un sekantas urbpāļu (CCFA Ø830 mm) atbalstsienu (FOW) tieši pie esošajiem ēkas pamatiem. Šīs tehnoloģijas izvēle nebija nejauša, jo pēc neplānotu plaisu parādīšanās tika mainīts projekta risinājums un pēc ilgām konsultācijām ar ekspertiem, pasūtītājs izlēma par labu šim risinājumam.
Būvniecības laikā tika izvirzītas vairākas prasības attiecībā uz pieļaujamo vibrāciju līmeni, koku aizsardzību, ierobežotu būvniecībai paredzēto zonu un darba izpildes termiņiem. Visi iepriekš minētie nosacījumi tika sekmīgi īstenoti un darbi tika pabeigti noteiktajos termiņos.

Sīkāka informācija

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas restaurācija - rekonstrukcija
SIA "BGS" (Rīgas domes īpašumu departaments)
Rīga
Latvija
2014