Pazemes autostāvvietas izbūve Rotermanni, Tallinā

Pirmā būve “Rotermanni” ēku kompleksā Tallinā tika uzcelta 1828. gadā, tas bija pirmais solis pretim rūpniecības kvartāla izveidei.

Šodien, pēc vairāk kā simt astoņdesmit gadiem, “Rotermanni” kvartāls ir pārvērties un ticis integrēts pilsētas vidē ar unikālo arhitektūru un aktīvu dzīves ritmu. “Rotermanni” kvartāls 2001. gadā ir atzīts par valsts kultūras pieminekli.
Projekta ietvaros “Lemminkäinen” apvienībai bija jāizbūvē divu stāvu pazemes autostāvvieta zem vēsturiskajiem ēku pamatiem. Tas iekļauj tērauda rievsienas izbūvi tieši pie esošo ēku nesošajām konstrukcijām, izmantojot bezvibrāciju tehnoloģiju (Bauer Press system), kā arī papildus pamatu nostiprināšanas darbus. Izveidotā būvbedre tika nostiprināta lietojot enkurus, tērauda jostas un status.
Kā viens no izaicinājumiem jāmin 25 metrus augstā dūmeņa pamata nostiprināšanu, lietojot dubultās rotācijas urbpāļu sienu (FOW), kā arī veicot kontrolētu pamatu sēšanās un vertikalitātes kontroli. Projekta ietvaros tika pastiprināta grunts ar (Jet Grouting) metodi un mikropāļiem.
Šo būvobjekta pamatus paredzēts pabeigt līdz 2016. gada janvārim. 

Sīkāka informācija

Pazemes autostāvvietas izbūve Rotermanni 6a,14,16,18, Tallinā
AS "Lemminkäinen Eesti" (Dollimar ivest OÜ (Rotermann City OÜ))
Tallina, Igaunija
Igaunija
2015